Type of protection: ATEX II2G Ex eb mb op is IIC T4 Gb / II2D Ex op is tb IIC T95°C Db - IP66
| Product ID | 122280 |
|---|
| Length | 175 mm |
|---|---|
| Width | 300 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 7550 gr |
| Description of body colour | Yellow |
|---|---|
| Bundle width | 90 |
| Dimmable | No |
| Frequency | 50/60Hz |
| Colour Temperature | 5000 |
| Colour rendering CRI | 70 |
| Product lifetime | 50000 |
| Description of light colour | Cool White |
| Lumen | 11200 |
| Light output | High (700lm or more) |
| IP Protection Class | IP66 |
| Wattage | 80 |
| Voltage | 100-277V |
Datasheet